Tartu Descartes'i Kool
INFOLEHT
6. – 11. märts 2017          Nr 25 (676)TUNNUSTUS


JUHTKOND TÄNAB

•    Nuputa võistlusel osalenud õpilasi ja nende õpetajaid Pirgit Palmi, Terje Lelovit, Marika Štšerbakovi
•    õpetaja Riina Voltrit, kes korraldas kohtumise kirjanik Allan Keianiga
•    ülelinnalisel 3. kl matemaatilisel võistlusmängul „Täring“ osalenud 3.a kl õpilasi ja nende õpetajat Kaja Kivisikku
•    linna- ja maakonna võistlusmängul „Kahoot“ kooli esindanud 1.a kl õpilasi ja nende õpetajat Eve Ilvest
•    Robootikapäeval kooli esindanud 2. kl õpilasi Leen Raudseppa ja Mattias Apuhtinit
•    Tartu linna koolidevahelisel pioneer-palli võistlustel võistelnud 7. klasside neidude võistkonda ja nende juhendajat Tiina Terasmaad
•    õpetaja Helle Laasi ja tema õpilasi värvikireva näituse eest

ÜRITUSED

E      6. märts

  8.15    Tööturgu ja tööelu tutvustav töötuba 8.b klassile
11.15    Tööturgu ja tööelu tutvustav töötuba 8.a klassile
11.15    5.a kl mäesuusatamas Kuutsemäel
13.30    1.-3. klassi juhatajate nõupidamine
14.00    7.a klass militaarseiklusel

T      7. märts

  9.10    Tööturgu ja tööelu tutvustav töötuba 8.c klassile
14.05    Tugimeeskonna nõupidamine kab 117
15.00    Õppenõukogu kab 115

K      8. märts

11.15    Juhtkonna nõupidamine
12.00    Tantsuvahetund 1.-9. kl aulas

N      9. märts

10.55    Liikumisvahetund 1. kl võimlas
12.00    Tantsuvahetund 4.-9. kl aulas
12.00    Liikumisvahetund 2.-3. kl võimlas
16.00    5.c kl klassiõhtu

R      10. märts

10.30    4.-6. klasside matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor TDK-s

L      11. märts

10.00    Lastekoori laululaager lauluklassis

KOOLIELU

•    3A KLASSI VÕISTKOND OSALES VÕISTLUSMÄNGUL „TÄRING“

1. märtsil osalesid 3.a klassi õpilased Teisi Eli, Annabel Rebo, Linda Soosaar ja Siim Matson ülelinnalisel 3. kl matemaatilisel võistlusmängul „Täring“. Nagu täringul on kuus tahku, nii koosnes ka samanimeline võistlus kuut sorti ülesannetest. Nii tuli osalejatel peast arvutada, lahendada tekst-, loogika- ja nuputusülesandeid, täita sudoku-ruutusid ning panna kokku erinevad tangramid. Igal ülesandel oli omakorda kolm raskusastet. Nõnda tuli lastel kahe tunni jooksul kokku lahendada 18 ülesannet.
Meie kooli võistkonnal läks kokkuvõttes päris kenasti. Esikolmikust jäi lahutama vaid 1 punkt. Õpilased väga tublid ning saadud kogemusega väga rahul. Aitäh teile, Teisi, Annabel, Linda ja Siim!

õpetaja KajaLaste mõtted:
Lahendasime erinevaid ülesandeid. Mulle meeldisid kõige rohkem loogikaülesanded. Kõige raskemaks osutus peast arvutamine, sest aega jäi väheks. Sudoku ja tangram olid kerged. Oli lõbus võistluspäev. Aga õpetajatel tundus veel lõbusam olevat, sest nemad mängisid lauamänge. (Siim)
***
Mulle meeldis, et seal oli palju erinevaid ülesandeid. Sudoku läks meil kõige paremini. (Linda)
***
„Täringu“ võistlus oli lahe, aga natuke raske. Kõige raskem oli meie jaoks peast-arvutamine, aga kõige lihtsam sudoku. (Annabel)

•    2. KLASSI VÕISTKOND MEISTERDAS ROBOTEID

27. veebruaril toimus Tartu Kivilinna Koolis 2. klasside robotipäev. Kaheksa julge kooli võistkonda oli tulnud ennast proovile panema. Meie kooli esindasid Leen Raudsepp (2.a) ja Mattias Apuhtin (2.b). Päeva alguses demonstreeris õpetaja Sven 2. klassi õpilastele robotite sumo¬maadlust. Sumorobotite võistlusel võitmiseks peab üks robot lükkama teise roboti ümber või ringist välja. Esimesena pidid õpilased meisterdama ja programmeerima põrnika. Robot pidi sõitma mööda kujuteldavat puud ning lapsed lugesid mitu korda põrnikas peatub. Pärast seda ehitati  sisalik. Sisalikule lisati viltpliiats ja sellega jäi valge paberile sisaliku jälg. Meie kooli võistkonnal valmisid kõige esimesena robotelukad.
Laste arvamused:
See üritus oli vahva ja tore. Mulle meeldis kõige rohkem putuka ja ussi tegemine. (Mattias)
Mulle meeldis roboteid kokku panna. Tore oli, et Kivilinna kooli robootikaringi poisid olid abivalmid ja aitasid vajadusel kõiki võistkondi. Eriti lahe oli sumomaadlust vaadata ja sellele kaasa elad. (Leen)

Laste mõtted pani kirja õpetaja Küllike Kütimets.

•    PIONEERPALLI VÕISTLUSED

27.02-02.03 toimusid Tartu linna koolide-vahelised pioneerpalli võistlused 7. klasside neidudele. Kokku osales üheksa kooli ning moodustatud oli kolm alagruppi.
Descartes'i kooli 7. klassi neiud olid tublid ning võites oma alagrupi, pääsesid edasi finaali. Finaali vastasteks oli Karlova kool ja Forseliuse kool. Finaalis olid mängud tasavägised ja ülekaalukalt ei võitnud keegi. Meie kool saavutas auhinnalise 3. koha. Tüdrukud olid võitluslikud.
TDK võistkonda kuulusid: Leiki-Maria Arroval, Kristin Hango, Andra Mai Hoop, Carola Kukk, Marta Malin Muru, Elisabet Ostrovski, Birgit Pedmannson ja Marleen Poom.

Tiina Terasmaa,
kehalise kasvatuse õpetaja

•    MATEMAATIKAVÕISTLUS "NUPUTA"

16. veebruaril kohtusid Tartu linna 5.-7. kl nuputajad Tamme koolis, kus toimus matemaatikavõistlus "Nuputa". 5.-6. klassi õpilased alustasid juba hommikul, lõunast algas 7. klasside võistlus. Ülesandeid lahendati võistkondlikult. Meie kooli esindasid 5, ja 6.klassi õpilastest kaks võistkonda:
1. võistkond: Kerdo Jürisoo (5.a), Keidy Andersohn (5.c), Eduard Tamra (6.b) ja Haldja Petter (6.c).2. võistkond: Kerttu-Lisette Kadajane (5.a), Richard Murak (5.a), Susanne Lannes (6.b) ja Triinu Liisa Lota Umal (6.c).Mõlemad võistkonnad teenisid võrdse arvu punkte ja jäid jagama 9.-10. kohta. Kokku osales 21 võistkonda.
7. klassidest oli võistkondi kokku 18. Meie koolist käisid nuputamas 7.a tüdrukud
Christina Kodanik, Roberta Solom ja Kristine Munitsõn.
Kiitus kooli esindamise eest kõikidele nuputajatele!

Matemaatikaõpetajate nimel Pirgit Palm

•    KLASS MÄNGIS KAHOOT’I

1. märtsil oodati Tartu Hansa Kooli linna ja maakonna 1. klasside võistkondi Kahoot´i mängima. Ülesanded baseerusid 1. klassis omandatud teadmistel ega vajanud täiendavat ettevalmistust. Mängu tegid huvitavaks Ahhaa keskuse poolt koostatud lisaküsimused. Mäng toimus paarides tahvelarvutitega, mängiti 3 mängu. Ühe mängu teema oli „Üldised küsimused liiklusest ja hammaste tervishoid“. Selle võitis meie kooli  võistkond, kuhu kuulusid 1.a klassi õpilased Marri Lankov ja Mari Iher. Teise võistkonda kuulusid Laura Elise Mae ja Mathias Lepnurm 1.a klassist.  Üldkokkuvõttes said meie kooli lapsed 5. ja 6. koha. Osales 15 võistkonda. 1. ja 2. koht läksid Tartu Tamme Koolile. Kui lapsed mängisid, siis õpetajad meisterdasid. Pärast toimus vahetus. Ka õpetajad said Kahooti mängida. Oli tore ja meeldiv õhkkond. Kõikidele osalejatele oli üllatus ja tänukiri!

Eve Ilves,
1.a klassijuhataja


Laste mõtted:
Mulle meeldis, et lapsed võtsid meid vastu. Nad olid hästi sõbralikud. Võistlus oli vaikne ja pingeline. Ühe mängu me võitsime. Kui kolm mängu oli mängitud, toimus vahetus. Meie läksime meisterdama ja õpetajad läksid Kahooti mängima. Saime õpetajate mängu läbi klaasi piiluda ja nägime, et meie õpetaja võitis. Mulle meeldis, et kõik said endale auhinna ise valida. Oli tore võistlus. (Laura Elise)
Väga lahe oli. Võidurõõm oli tore. Meeldis mängida, sest küsimused olid huvitavad. Eriti Ahhaa pommküsimused. (Mathias)
Väga tore oli Kahooti võistlusel. Mulle meeldis see, et sain Mariga koostööd teha. Saime ühes mängus esimese koha. (Marri)
Mulle meeldis väga Kahooti mängida. Eriti meeldisid Ahhaa ülesanded. (Mari)

 •    1.B KLASS VASTLATRALLITAMAS

Teisipäeval, 28. veebruari vastlapäeva hommikul tulid 1. b klassi lapsed kelkudega kooli. Märjast ilmast hoolimata oli lastel soov minna kelgutama. Mõne minuti pärast oli buss koolimaja ukse ees ja sõit laululavale võis alata. Olime sel varajasel hommikutunnil ainuke grupp, kes vastlasõitu tegi. Kõige pikema sõidu tegi Mariett. Küll oli tore üksi ja mitmekesi koos mäest alla lasta. Kui lastel põsed juba parajalt punased olid, oli aeg koolimajja tagasi suunduda. Vastlapäeva sõidule pani punkti soe hernesupp ja magus vastlakukkel. Aitähh headele kokkadele vastlapäeva toidu eest!

Külli Hindrikson,
1.b klassijuhataja

Laste arvamused:
Mulle meeldis mäest alla sõita. (Axel, Eva-Lota)
Lasin kõige pikema liu. (Mariett)
Mulle meeldis vastlapäeva toit – kukkel ja sõit mäest alla. (Isabel)
Meeldis kelgutamine. (Ivo)
Mulle meeldis liugu lasta ja vastlakuklit süüa. (Dan)
Põnev oli koos Maribeli ja Joannaga mäest alla lasta. (Rianna)