Tartu Descartes'i Kool
INFOLEHT

21. - 25. november 2016      Nr 12 (663)TUNNUSTUS  

JUHTKOND TÄNAB

·   Koidulauliku etluskonkurssil esinenud 6.c kl õpilast Isabel Annamad ja tema juhendajat õpetaja Mare Liivi 

·   Koidulauliku konkursi ettevalmistamise  ja läbiviimise eest õpetajaid Riina Voltrit, Svea Kaiot, Galina Rikkineni, 7.a kl õpilast Kaspar Sõukandi ning õppealajuhataja Piret Paatsit ning Anu Paju-Lubi.  ​ÜRITUSED

E
      21. november
12.15    1.c ja 2.a kl teatrietendus „Hansuke ja Greteke“ Vanemuises

T      22. november
11.00    1.b ja 5.a klass Otepääl
14.05    Tugikomisjoni nõupidamine kab117
17.30    Hoolekogu koosolek kohvikus

K      23. november
12.00    Tantsuvahetund 1.-3. kl aulas
17.00    Ülelinnaline otsimismäng "René’d otsides“

N      24. november
10.55    Tantsuvahetund 4.-9. kl aulas
10.55    Liikumisvahetund 1. kl võimlas
12.00    Tantsuvahetund 4.-9. kl aulas
12.00    Liikumisvahetund 2.-3. kl võimlas
18.00    1.b klassi lauamängude õhtu koos vanematega

R      25. november
10.30    Juhtkonna nõupidamine
13.15    TDK 35 ettevalmistav koosolek kab 117


TEATED

·      POISTEKOORIDE LAULULAAGER

Descartes’i kooli, Kivilinna kooli ja Variku kooli poistekooride laululaager toimub 26. novembril kell 10.00-14.00 Kivilinna koolis.

·      LÕPEB I TRIMESTER

30. novembril lõpeb I trimester. 30. novembri õhtuks sisestada trimestri hinded​KOOLIELU

·      KOIDULAULIKU VALGEL

17.  novembril toimus 5.-12. kl  piirkondlik etluskonkurss "Koidulauliku valgel". Üritust, mille korraldasid meie kooli eesti keele õpetajad, juhtis Kaspar Sõukand (7.a). Laulupeomuuseumis astus üles 25 esinejat. Lisaks Koidulale  kõlas kaasaja autorite looming. Tore, et vaheldumisi gümnasisti­dega esinesid nooremad luulesõbrad. Oli ilusaid hetki, kus peale bassihäälseid gümnasiste esinesid kasvult palju väiksemad, aga sama andekad poisid-tüdrukud.

Žürii esindaja Maarja Jakobson pidas taset kõrgeks ja tõstis sel aastal esile tütarlaste isikupärast ja ehedat esituslaadi. "Rõõmu teeb kaasautorite valik. Mitmed noored lugesid Juhan Liivi, Ave Alavainut, ergastav oli taaskohtumine Virve Osilaga," sõnas  Maarja. 5.-9. kl parimaks tunnistati  Karl Martin Voovere (9. kl) Mart Reiniku koolist. Ta esindab Tartut vabariiklikul konkursil. Ka meie koolil oli oma tähetund. 

Žürii eripreemia siira ja särava esinemise eest sai Isabel Annama (6.c). Ta esitas Ave Alavainu "Võõrad näod ..." ja Lydia Koidula "Sügisemõtted". Žürii oli lummatud Isabeli ehedast esitust, eriti Alavainu luule lugemisel. Luuletus räägib tütarlapsest, kes armastab tantsida, kuid tema tantsusaal on võõraid täis. Prooviperioodil kõlas tühjas koolimajas Šostakovitši kaunis valss, ikka üks-kaks-kolm, üks-kaks-kolm...

Aitäh konkursi peakorraldajale õp Riinale!Konkursi juht Kaspar Sõukand L. Koidula perega

Mare Liiv,
emakeeleõpetaja 


·  2. KL LAPSED ÕPPISID KÄSI PESEMA

2016. aastal tähistab Tartu Tervishoiu Kõrgkool oma 205. aastapäeva. Sel puhul teevad nii kõrgkooli õppejõud, tudengid kui ka nende head sõbrad üheskoos 205 head tegu. Üks heategu on Tartu linna 2. klassi õpilastele kätepesuõpetus.

18. novembril käisid meie koolis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengid: Jaanika Laoväli, Triinu Roost, Anna-Liisa Ruut ja Maria Tabri õpetamas 2.a ja 2.b klassi õpilastele, kuidas käsi pesta ning miks neid pesta. Nad selgitasid, kuidas haigus­tekitajad levivad ning miks nad on ohtlikud. Nakkushaiguste leviku tõkestamiseks on oluline käte õige pesemine. Lapsed õppisid erinevaid kätepesuliigutusi, et kõik käe osad (sõrmed, sõrmevahed, pöidlad, peopesad, käeseljad ning randmed) saaksid puhtaks.

2. a kl lapsed said teda:
Käsi on vaja pesta hästi hoolikalt. (Robin)
Sa jääd haigeks, kui käsi ei pese. (Eliise)
Käsi tuleb pesta nii, et kõik käeosad oleksid puhtad. (Erki)
Viis korda tuleb tegevust korrata. (Annika)
Vahet ei ole, kus sa käisid, pärast tuleb käsi hoolega pesta. (Milana)

Küllike Kütimets,
2.a klassijuhataja​​