Tartu Descartes'i Kool
INFOLEHT
 31. oktoober - 4. november 2016        Nr 9 (660)

TUNNUSTUS  
JUHTKOND TÄNAB

·  5. kl poiste võistkonda, kes esindasid kooli koolidevahelistel rahvastepalli­võistlustel ja nende juhendajat Martin Vändrat

·  Eesti koolide õpetajate korvpalliturniiril edukalt osalenud õpetajaid: Tiina Terasmaa, Hendrik Rikand, Aivar Lankov, Martin Vändra ja Tõnis Eelma

·   õpetajaid Kaja Kivisikku, Greta-Eva Kalbergi, Marina Reinsalu, Pirgit Palmi, Küllike Kütimetsa, kes esinesid Tartu haridusfestivali seminaril "Liikumist soodustavate õppemeetodite rakenda­mine TDK-s"


ÜRITUSED

E      31. oktoober
11.00     4.b, 5.c ja 6. kl Ugala külalisetendus "Krimka"

T      1. november
11.15    Tugikomisjoni nõupidamine kab 117

K      2. november
12.00    3.a klassi etiketikoolitus KHK-s
12.00    Aktiivne vahetund 1.-3. kl õpilastele

N      3. november
10.55    Aktiivne vahetund 7.-9. kl õpilastele
12.00    Aktiivne vahetund 4.-6. kl õpilastele

R      4. november
10.30    Juhtkonna nõupidamine
14.05    Loeng 6. klassidele: Internetiohutus


TEATED

·      PEREKONTSERT KOOS LAADAGA


KOOLIELU

·      1.B KLASSI PANNKOOGIÕHTU

Neljapäeva õhtupoolikul kogunesid 1.b klassi lapsed koos vanematega koolimajja, et üheskoos nautida pannkoogiõhtut. Ürituse õnnestumiseks tuli eelnevalt  teha ka ette­valmistusi.  Nädal enne ürituse toimumist tõmbasid lapsed loosi, kellest said grupi­juhid. Seejärel valisid grupijuhid endale meeskonnad. Iga grupp leppis omavahel kokku, missuguseid pannkooke teha  tahtsid – kas õhukesi, ülepannikooke või õhulisi, väikseid "vanaema" pannkooke. Õpetaja abiga leitud retseptide põhjal koostati nimekiri vajalikest toiduainetest. Iga grupp sai 5 eurot ja nimekirjad näpus, läksime tööõpetuse tunni ajal  kogu klassiga poodi. Enne kassa juurde minekut kontrollisime nimekirja alusel üle, kas on ikka kõik vajalik olemas. Vajalikud toiduained ostetud, siirdusime kodunduse klassi, kus vaatasime üle, kuidas õhtul toimetama hakkame.

Lapsed valmistasid retsepti lugedes pannkoogitaigna ja vanemate juuresolekul said nad neid ka ise küpsetada. Kui pannkoogid valmis said, kaeti lauad. Sel ajal, kui lapsed pannkooke sõid, olid vanemad isekeskis vestlusringis. Lapsed pesid ja kuivatasid nõud, katsid seejärel vanematele laua. Nüüd oli vanemate kord nautida laste küpsetatud pannkooke. 

Maasikamoosi ja õunamahlaga kostitasid meid kõiki Isabeli vanemad. Aitäh!
Oli tõeliselt tore ja vahva õhtu.

Laste arvamused:

Mariett:" Mulle meeldis tainast segada."
Merilin: "Mulle meeldis retsepti lugeda."
Rianna: "Õppisin, et poes tuleb vaikselt olla."
Isabel: "Mina pole varem munakollast eraldanud munavalgest."
Rasmus I:" Mulle meeldis poes käia, tainast teha. See, et Axel suhkru maha ajas,  oli naljakas."
Joanna: " Mulle meeldis poes käia, tainast teha, küpsetada, pannkooke keerata ja tõsta."
Kevin: "Ema ütles, et meie pannkoogid olid paremad kui tema tehtud."
Eva-Lota: "Mulle meeldis popes käia ja küpsetada pannkooke. "
Gregor, Eke ,Rasmus, Dan,  Axel: "Mulle meeldis pannkooke küpsetada."

Külli Hindrikson,
1.b klassijuhataja 


·      4.B KLASS OSKAB ÜLLATADA

Ühel väga tavalisel koolipäeval astusid vahetunnis klassi  4.b klassi tüdrukud. Nad on siin ennegi käinud, kuid sel korral oli nende tulemine pisut teistsugune. Nad olid ise väga õhevil, rivistusid ühte ritta ja mulle ootamatult hakkasid nad laulma. Milline tore üllatus! Laste silmad särasid rõõmsalt ja siiralt, see liigutas mind pisarateni. Aitäh imearmsa üllatuse eest, 4.b klassi tüdrukud ja õp. Anneli, kes lastele selle ilusa laulu selgeks õpetas. Hoian seda imeilusat hetke veel kaua oma südames.

Tänutundega,
õpetaja Külli Hindrikson

·      RAHVASTEPALLI VÕISTLUSED

18. oktoobril toimusid Tartu Miina Härma Gümnaasiumis 5. klassi noormeeste rahvastepallivõistlused Tartu linna koolidele. Kokku osales 8 kooli ja moodustatud oli kaks alagruppi. Meie alagruppi kuulusid lisaks meie koolile veel Reiniku kool, Hansa kool ja Forseliuse kool. Mängud olid ülimalt tasavägised ja tuli vastu võtta napid kaotused. Seega alagrupist TDK edasi ei pääsenud.

Meie kooli olid esindamas järgmised 5. klasside poisid: Uku Neeme, Ragnar Paul, Danil Tšepulkovski, Richard Murak, Markos Paltser, Ramon Põldaru, Mirko Raig ja Kenor Tennosaar.

Martin Vändra,
kehalise kasvatuse õpetaja


·      VÕISTLUSTANTSU VÕISTLUSED

15.-16. oktoobril toimunud Eesti Karika­võistlustel (võistlustantsus)+Tähtede turniiril saavutasid Mikk Lillmaa 3.b klassi õpilane ja Annaliisa Uibo standardtantsus  3. koha ja ladina tantsus 1. koha.Liina Raal,
lapsevanem 

·      6. KLASS ÕPPIS PUID TUNDMA

Enne vaheaega käisid 6. klassi õpilased botaanikaaias õppimas okas- ja lehtpuid. Lapsed jäid õppekäiguga rahule, nende teadmised täienesid.

Tagasiside õpilastelt.  Sain teada:
... palju huvitavat okaspuude käbide kohta. (Eduard ja Susanne 6.b)
..., et lehis langetab talveks okkad. (Kelly, 6.b)
..., milline on kadaka mari. (Diana, 6b)
..., et Eestis kasvab maailma kõrgeim mänd. (Triinu, 6.c)
..., et ka lehtpuul võivad käbid olla. (Jakup, 6.b)
..., et pihlakas võib kasvada nii põõsana ja ka puuna. (Epp Maria, 6.c)
..., et kui vahtralehel on mustad ringid, siis on selles piirkonnas õhk puhas. (Merili (6.c)Kaja Haljasmets,
loodusõpetuse õpetaja


·      ÕPETAJATE KORVPALL

Sügisese koolivaheaja alguses toimus Eesti koolide õpetajate korvpalliturniir Karksi-Nuias ja Abjal. Kuna eelmisel aastal jäi Descartes'i koolil osalemine vahele, siis tuli sel korral võistelda teises liigas.

Alagrupimängudes alistati kindlalt Lihula Gümnaasium ja Vändra Gümnaasium. Alagruppide võitjate omavahelistes kohtumistes saadi jagu nii Laagri Kooli kui Jõgevamaa Gümnaasiumi esindustest. Kahepäevase turniiri kokkuvõttes saavutati seega I koht ning järgmisel aastal võistleme taas esimeses liigas.

Võistkonda kuulusid Tiina Terasmaa, Kadri Tein (Kesklinna kool), põlvevigastust trotsinud Hendrik Rikand, Aivar Lankov, Martin Vändra ja Tõnis Eelma.

Tõnis Eelma,
infojuht