Tartu Descartes'i Kool
 INFOLEHT
16. - 20. november 2015      Nr 10 (626) 


TUNNUSTUS

JUHTKOND TÄNAB

· Tartu linna intellektuaalmängus "Õpilane –noor uurija" osalenud 9.a kl võistkonda ja nende õpetajat Kaja Haljasmetsa

· Tartu linna etluskonkursil "Koidu­lauliku valgel" esinenud õpilasi ja nende juhendajaid Riina Voltrit ning Mare Liivi

·  Tartu linna etluskonkursi "Koidulauliku valgel" korraldamise eest Riina Voltrit, Svea Kaiot, Mare Liivi ja Galina Rikkineni  ning Piret PaatsitÜRITUSED

E      16. november
12.20    Tugikomisjoni koosolek kab 117

T      17. november

K      18. november
  8.30     Juhtkonna nõupidamine

N      19. november
11.15    Lõuna-Eesti prantsuse keele konkurss aulas
18.00    3.b klassiõhtu koos vanematega

R      20. november
13.00    4.b klass Teatri Kodus


TEATED

·     AKTIIVSED VAHETUNNID

Neljapäeviti toimuvad taas meie koolis aktiivsed vahetunnid. Jälgi infotelerit!

·   TANTSUTUNNID

Alates järgmisest nädalast hakkavad toimuma tantsutrennid 8. ja 9. klassidele.

1. tund – 8.a ja 8.b
E 2. tund – 9.c
2. tund – 9.a ja 9.b

·    JÕULAAT 

7. detsembril kl 13.00-14.30 toimub Tartu Descartes'i Kooli  aulas traditsiooniline jõululaat. 


KOOLIELU

·  INTELLEKTUAALMÄNG „ÕPILANE – NOOR UURIJA“

Reedel, 6. novembril, toimus juba traditsiooniline Puškini kooli poolt organiseeritav intellektuaalmäng 8.- 9. kl. Meie kooli esindasid 9.a klassi õpilased: Caroly Päkk, Sarah Lannes, Sandra Lannes, Karolina Revotko, Märt Riso. Osavõtjaid oli 13 koolist.

Mäng oli väga omanäoline, kuna mees­konnas polnud ühe kooli õpilased. Tehti koolidevahelised segameeskonnad ja edu seisnes meeskonna koostöös. Seega pidi kiirelt saama tuttavaks teiste koolide õpilastega ja leidma ühise klapi.

Tegevused toimusid viies töötoas: bioloogia, geograafia, inimeseõpetus, füüsika, keemia.

Loomulikult lõppes üritus parimate välja­selgitamisega. Sandra võistkond oli esimese kolme hulgas ja sai mälestuseks toreda karika. Meeles peeti kõiki osavõtjaid. Korraldus oli hea, ülesannete raskus täpselt paras, huvitav oli lahendada praktilisi ülesandeid. Läheksime teinekordki oma teadmisi proovile panema.

Sarah, Sandra, Caroly, 9.a klass·      TOIMUS 11. LUGEMISPESADE KOKKUTULEK

30. oktoobril toimus Tartu linna koolide 1.-2. klasside 5-liikmeliste võistkondade 11. lugemispesade kokkutulek, millest võtsid osa 1.a (Erki Amon, Jesper Ansip, Annika Bublei,  Laura-Liisa Pross,
Leen Raudsepp) ja 2.a kl (Teisi Eli, Ahti Soo, Marieta Žoržoliani, Karl Henri Vääri ja Steven Eres) võistkonnad.

Sel korral pidime enne kokkutulekut läbi lugema Andrus Kivirähki raamatu "Karneval ja kartulisalat". Lapsed vaatasid teatrit, lahendasid ja nuputasid ülesandeid, meisterdasid õunaussi ja lõpuks tantsisid. Aitäh korraldajatele Kaja Kivisikule ja Mai Sulale (Hansa kool)! Oli järjekordne põnev kokkutulek.

Küllike Kütimets,
1.a klassijuhataja

***
Oli väga vahva üritus! Eestvedajate energia oli lausa nakkav. Meeldis see, et ei olnud meeletu punktide tagaajamine ja järjesta­mine, vaid oli puhas lugemisrõõm ja päeva lõpus pree­mia nii lastele kui ka õpetajatele. Tegemist oli kokkutuleku õhkkonnaga – kõik oli sõbralik, rõõmus ja lusti täis. Ülesanded olid lastele jõukohased, neil oli vaja olla tähelepanelik. Lugemiseks valitud raamatud on alati mõnusad, lapsesõbralikud. Raskusi on vaid nende kättesaamisega õigel ajahetkel. Kõik tegevused vahelduvad kiiresti ja sujuvalt, olid väga vaheldusrikkad. Kaks tundi möödus lennates.

Traditsioon peaks jätkuma. Jõudu korral­dajatele ja uute kohtumisteni!

Silva Kolk,
Forseliuse kool

 

·      AKTIIVSED VAHETUNNID

Neljapäeval, 12. novembril, toimus selle õppeaasta esimene aktiivne vahetund. Seekord mängiti lauatennist. Aktiivsed osalejad olid 5.b klass õpilased Rignes Hainsalu, Cristen Mitt, Janerin Peedo, Henri Buzin, Erol Kungla, Jakup Põlgaste ja Karl-Andro Tätte.

Loodame, et järgmisel nädalal on osavõtt veelgi rohkema-arvulisem. Jälgige infolehte ja infotelerit!

Julget pealehakkamist!

Julia Kirpu,
kehalise kasvatuse õpetaja


·       SÕPRUS PÕHJALAS

2.a klass tähistas reedel Põhjamaade raamatunädalat teemal "Sõprus Põhjalas" Annelinna raamatukogus.
Raamatukoguhoidja Margit Oja tutvustas lastele Põhjamaid toreda raamatutegelaste kaardi abil. Edasi võttis sõnajärje üle Liis Pallon, kes tutvustas Maria Parri raamatut "Vahvlist südamed". Lapsed said sõpruse ja selle hoidmise, hea ja halva sõbra määratlemisel aktiivselt kaasa lüüa. Koduteele võeti kaasa Mollilikud sõbraasjad, mida sõpruse hoidmiseks kindlasti kasutada tuleks.

Järgmine kohtumine raamatukogus lepiti kokku juba jõulueelseks nädalaks. Enne seda saab iga õpilane lugeda toredaid raamatuid, mida lasteosakonnast laenutati.

Kaja Kivisikk,
klassijuhataja

 

·      MEISTRIVÕISTLUSED FRISBEE'S

Reedel, 13. novembril toimusid Tartu koolinoorte meistrivõistlused frisbee's. Meie kool oli esindatud kahe võistkonnaga. Kokku osales 17 kooli.

9.c klassi poisid ja tüdrukud oli ühes alagrupis Kivilinna, Veeriku ja Tartu Erakooliga. Võistkonda iseloomustas väga hästi lause "alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama". Mängu alguses jäime alati taha, aga mängu lõpu poole läks tasavägiseks, kuid kahjuks pidime vastu võtma alagrupis 3 kaotust, kusjuures Kivilinnale ja TERA kaotasime vaid ühe punktiga!

Meie kooli teine võistkond koosnes 7.-8. klasside tüdrukutest, kes tulid võistlustelt edaspidiseks uusi kogemusi saama. Ühes alagrupis oldi Raatuse, Katoliku ja Karlova koolidega. Kahjuks pidime siingi leppima kaotustega. Korraldajad olid meeldivalt üllatunud, et võistlusel osales ainult tüdrukutest koosnev võistkond!

Kuna mõlemad meie võistkonnad said alagruppides neljanda koha, siis edasi mindi omavahel kokku. 9.c klassi õpilased jätkasid võiduga lõpetades 13. kohaga. Naiskond mängis viimase mängu TERAga, kus mäng kaotati ja seega saavutati 16. koht.

9.c klassi esindasid: Mariette Põdra, Eleri Aasmäe, Ranely Firrer, Annabel Saksing, Janeli Moora, Kätlyn Klauzer, Georg Lang, Edgar Andrejev ja Edvard Notberg.
7.-8. klasside naiskonda kuulusid: Tuuli Tasa, Elisabeth Rattasepp, Älis Mikiver, Leonora Notberg, Alisa Savostkina, Helis Padar, Al-Dra Kungla, Gertu Tambah ja Annabel Roots.

Suur tänu ja kiitus meie kooli vapratele esindajatele! Järgmine aasta jälle!

Julia Kirpu-Voomets ja Martin Vändra,
kehalise kasvatuse õpetajad