Tartu Descartes'i Kool
INFOLEHT
8. detsember -12. detsember 2014   Nr 14 (593)  

TUNNUSTUS

JUHTKOND TÄNAB 

·     4.-6. kl õpilaste linna etluskonkursil väga hästi esinenud 6.a kl õpilast Pirjo Jõelo, kes saavutas III koha ja 6.c kl õpilast Hanna Helena Pooli ning nende juhendajat   Mare Liivi

 ·     Tartu koolide GIS-päevale pühendatud võistlusmängus hästi esinenud 9. kl õpilasi ja nende juhendajat Kaja Haljasmetsa

 ·    Tartu koolide Salva Võrguliiga mängudel kooli edukalt esindanud 2. ja 3. klasside tüdrukute ja poiste võistkondi ning õpetajaid Inge Läänt, Martin Vändrat ja Hendrik Rikandit

 ·     5. kl tüdrukuid, kes saavutasid III koha koolidevahelisel rahvastepalli võistlustel ning nende õpetajat Julia Kirput

 ·       frisby võistlustel kooli esinenud 9.c klassi võistkonda ja nende juhendajaid Julia Kirput ja Martin Vändrat

 ·      tervisemeeskonda, 8.a ja 9.a kl õpilasi, kes korraldasid AIDS'i ohvrite mälestamist 1. detsembril

 ·      I trimestri kogunemiste  korral­damise eest 2. kl, 5. kl ja 7. kl õpilasi ning õpetajaid Eve Ilves, Külli Hindrikson, Mare Liiv, Svea Kaio, Kristi Talvik ja Martin Vändra ning õpilaste juhendamise eest õpetajaid  Lilia Miilaste ja Anneli Koppel

 ·      õpetajaid Helle Laasi, Ingrid Rumpi ja nende õpilasi ning Elve Kuuske ja Maie Soodlat jõulumeeleolu loomise eest

ÜRITUSED

E      8. detsember 
10.10    Juhtkonna nõupidamine
12.00    1.-3. klassi juhatajate välknõupidamine  kab 228
13.00-  14.30  Jõululaat sööklas                                                   

T      9. detsember
10.10    Tugikomisjoni nõupidamine
13.05    Õpilasesinduse koosolek kab 409

 K      10. detsember
8.15      6. klassi loodusõpetuse olümpiaadi koolivoor

 N      11. detsember
9.10      1.-3. kl õpilastele teatrietendus  "Metsatondi saladus" aulas
11.15    4.-6. kl aktiivne vahetund A-korpuse keldri koridoris. Võimalusel kaasa võtta reket, et mängida                                lauatennist.
14.30    Loodava õpiveebi koolitus õpetajatele kab 307 

R      12. detsember
10.00    3.a kl jõuluprogramm Lillemajas

 L      13. detsember 

P      14. detsember
12.00-  16.00  2.b klassi jõulupidu Alatskivil
16.00    III advendiküünla süütamine Raekoja platsil, esineb lastekoor


KOOLIELU

•    ETLUSKONKURSI KOOLIVOOR

Minu kui raamatukoguhoidja jaoks on iga kirjandusteksti käsitlemine väga oluline ja rõõmustav ettevõtmine. Eelmisel nädalal oli suurepärane võimalus nautida meie kooli laste etlemisoskust, kus 4.-6. klassi õpilased esitasid värvikat luulevalikut ja huvitavaid proosapalasid. Kõik õpilased olid era­kordselt tublid. Lisaks õpilaste esinemisele meeldis, et korraldajad olid loonud väga hubase õhkkonna juba enne konkursi  algust – küünlaleek ja rahulik muusika lõid üritusele väga õdusa meeleolu! 

Kõikide õpilaste esinemine jättis väga hea mulje, kuid parimaks osutusid Hanna Helena Pool 6. c klassist ja Pirjo Jõelo 6. a klassist, publiku lemmikuks valiti Diana Alliksaar 4. b klassist. Etlejatele endile meeldisid aga hoopis Tuuli Tasa ja Isabel Arro, koolipoolse tunnustuse sai Kirke Piir. Selline arvamuste mitmekesisus pole minu arvates sugugi halb, kõik me oleme erinevad oma väärtuste, maitse-eelistuste ja teadmistepagasiga, mis suunab meid ühte või teist valikut tegema. 

Hanna Helena ja Pirjo esindavad meie kooli ka linnavoorus. Hoian neile pöialt ja loodan, et nad pääsevad esinema ka 1. veebruaril toimuval riigikonkursil. Suur tänu õpilaste juhendajatele toreda ettevõtmise eest!

Galina Rikkinen
raamatukoguhoidja
eesti keele ja kirjanduse õpetaja


•    ETLUSKONKURSI LINNAVOOR

Tartu linna II kooliastme  õpilaste etlus­konkurss toimus  4. detsembril Eesti Kirjanike Liidu Tartu majas. Hubases kaminasaalis esines 17  andekat ja hea lavanärviga noort etlejat, kes koolivoorudest välja valitud. Meie kooli esindasid Pirjo Jõelo (6.a) ja Hanna Helena Pool (6.c) klassist, mõlemad artistlikud ja säravad tüdrukud. 

Žürii esimees  Anu Tonts, Vanemuise teatri dramaturg, nentis, et  tase oli kõrge, kuidtuli välja valida kolm kõige südikamat, kes esindavad õpilasetlejate riigikonkursil Tartu linna. Ta lisas, et kolm valitud õpilast olid kõik suurepärased etlejad ning nende järjestamine tundus lausa ülekohtune. 

 Kuulutati välja võitjad:

III koht piirkondlikus voorus - Pirjo Jõelo

Anu Tonts tõstis esile Pirjo artistlikkust, oskust publikuga suhelda ja küpsust teksti mõistmisel. Pirjo esitas katkendi oma lemmikraamatust, kus  õpetaja Kusti kummitab ning luges Ave Alavainu luuletuse hulkurite ballist.

Aitäh toredate esituste eest!
Mare Liiv
eesti keele õpetaja 


•    FRISBY VÕISTLUSED

22. novembril toimusid Tartu linna koolide-vahelised frisby võistlused. Osa võttis ka meie kooli 9.c klassi võistkond. Alagruppidest pääses TDK võistkond edasi play-offidesse

Kokkuvõttes saavutas meie kooli võistkond 8. koha. Võistkonda kuulusid: Karolin Kardmaa, Hannaliina Piho, Janek Tani, Tauno Krüüts, Joosep Truupõld, Henri Olak.

Martin Vändra
kehalise kasvatuse õpetaja

•    KERGEJÕUSTIKU KARIKAVÕISTLUSED

Neljapäeval, 4. detsembril toimusid Tartu linna  koolidevahelised karikavõistlused kergejõustikus. Spordialad, milles võisteldi, olid 60 meetri jooks, 600 meetri jooks, kaugushüpe, kuulitõuge, kõrgushüpe ja teatejooks. Igast koolist võis osaleda üks sportlane ühel spordialal ehk võistlesid oma ala parimad.

 Tüdrukute B-klassis võtsid osa Kätlyn Klauzer (8.c) 60 meetri jooksus ja Helis Truu (8.b) kaugushüppes. Mõlemad võistlesid innukalt ja nende sooritus on igati kiiduväärt! Tüdrukute A-klassis osalesid Laura Prost (9.a) 60 meetri jooksus ja Dana Lukka (9.b) kaugushüppes. Nad võistlesid tublisti ja Laura oli lausa nii kiire, et napsas omavanustes tüdrukutes kõrge III koha.

Laura autasustamine

Laura autasustamine

 Kahjuks teeb muret õpilaste vähene soov kooli esindada. Seda suurem on rõõm nende üle, kes võistlustel osalesid.

Julia Kirpu
kehalise kasvatuse õpetaja


•    RAHVASTEPALLI VÕISTLUSED

Sellel nädalal toimusid Tartu linna koolidevahelised rahvastepalli võistlused   5. klasside tüdrukutele. Võistkonnad olid jaotatud nelja alagruppi, millest pääses  finaali ainult alagrupivõitja.

 Meie alagrupimängud toimusid kolma­päeval, 3. detsembril, Annelinna güm­naasiumi ja Variku kooli vastu. Kuna viimati mängisime Dumle rahvastepalli võistlustel ja seal ei läinud meil kuigi hästi, siis seekordsele võistlusele minnes suuri lootusi ei seadnud. Olime palju harjutanud ja nagu vanasõna ütleb, siis harjutamine teeb meistriks. Tegime suurepärased mängud ja võitsime mõlemad kohtumised ning kindlustasime koha finaalis, mis toimus neljapäeval, 4.detsembril.

 Finaalis olid meie vastasteks juba varem tuttavad Kivilinna kool, Mart Reiniku kool ja Tamme gümnaasium. Võitlesime ja andsime endast parima ning autasuks tuli  III koht.

Mängud oli huvitavad ja pingelised, eriti eredalt on meeles emotsionaalne kolmanda koha kohtumine Tamme gümnaasiumi vastu, mille võitsime seisuga 2-1! Finaal oli samuti tuline ja võidukarika sai Kivilinna kool.

 Suurepäraselt mängisid: Carola Kukk, Iris Miilaste, Annabella Kõiv, Kristin Hango, Kirke Tšikanov, Marleen Poom, Leiki-Maria Arroval, Birgit Pedmannson, Mari-Liis Plakk ja Kaie Konsa.

Julia Kirpu
kehalise kasvatuse õpetaja