Tartu Descartes'i Kool
INFOLEHT

8. - 12. september 2014            Nr 2 (581)


ÜRITUSED

E       8 . september

10.10  juhtkonna nõupidamine

T       9. september

K      10. september

N      11. september

11.45-12.20 Järelpildistamine õpilaspiletite jaoks aulas

R       12.september


TEATED

·    KOORID ALUSTAVAD TEGEVUST

E 12.20 1. kl koor

E 13.20 ja N 13.20 mudilaskoor

T  8.15  ja K 14.10 lastekoor

T  8.15  ja R 13.20 poistekoor


·    NÄITERING ALUSTAB

Esmaspäeval, 8. septembril kell 14:10 ootab näiteringi juhendaja Hedvy Arula aulas 3.-9. klassi näitlemishuvilisi õpilasi alustavasse näiteringi.


·    TANTSURINGID

Teisipäeval, 9. sept 3. ja 4. tunni ajal külastab tunde ja tutvustab tantsuringi tegevust treener Alar Orula.


·    LASTEVANEMATE ÜLDKOOSOLEKUD

23. septembril kell 18:00- 1.-3. kl

24. septembril kell 18:00- 4.-9. kl

Järgnevad klassikoosolekud klassides.


KOOLIELU

• PRANTSUSE KEELE SUVEPÄEVAD ROGOSI MÕISAS

Meie suurte ja väikeste dekaartlaste juunis toimuvatest suvepäevadest Rogosi mõisas Võromaal võib rääkida juba kui traditsioonist. Need suvepäevad on alguse saanud laste soovist veel rohkem õppida prantsuse keelt. See soov on inspireerinud mind kui õpetajat ning mina ja õpetaja Signe oleme andnud Descartes'i suvepäevadele vormi ja sisu.

Aga siinkohal annaksingi sõna osalejatele: 

Laager oli emotsioonirohke, äge, äge, äge!!! Ratsutamine ja erinevate prantsusekeelsete laulude õppimine! Sel aastal ilmutasid end ka mõisas kummitused! Kindlasti ei unune öine poiste pasteerimine! Talu külastades olid loomabeebid kõigi lemmikud! Kokkamine oli lahe. Tegime quiche Lorraine'i ja see oli ülimaitsev! Viimasel päeval läksime šokolaadi-kohvikusse, kus kohtasime päris prantslast, kes rääkis meile, kuidas ta romantilistes Alpides kohtas oma Eesti naist ja siis Eestisse sattus. (Keilin)

***

Laager oli parim! Mõnus oli õppida ja lõbutseda samal ajal. Õppisin ratsutama, nägime, kuidas mõisas pulmasaali ette valmistati. Nägime armsaid loomi tallis. Juba esimesel ööl pasteerisime poisse. Nad lubasid meile järgmisel aastal kätte maksta.

Iga kell läheks tagasi! (Sigrid)

***

Laager oli väga hästi korraldatud. Super! (Carmen)

***

Mulle meeldis kõige rohkem ratsutamine ja prantsuse keele õppimine. Pasteerimine oli ka lahe. Me tegime poistele hambapastaga vuntsid ja nad olid väga pahased ning lubasid järgmine aasta tagasi teha. (Katriin)

***

Laager oli väga huvitav. Õpetaja oli selle väga hästi organiseerinud. (Elis)

***

Laager oli äge, äge, äge! Kummitused olid mõnusad. Pasteerimine jääb kauaks meelde. Mulle meeldis ka süüa teha. (Marie Isabel)

***

Kõige rohkem meeldis mulle ratsutamine. Sain ka traavi selgeks. Järgmine aasta tahaks veele pasteerida. See oli imetore laager ja järgmine aasta tahan tagasi minna. (Evelin)

Nii et kohtumiseni järgmisel aastal!


Teie prantsuse keele õpetaja Lily


·   TOREKATE SUVEKOOL

TORE noorteühingu suvekool Peipsi järve ääres asuvas Remniku laagris toimus     25.-27. augustini ja sellest võtsid osa meie kooli 8. klasside õpilased Maria-Elisabeth, Gregory, Oliver, Raido ning Kristi ja Birgit, kes nüüd õpivad K. J. Petersoni nimelise gümnaasiumi 11. klassis.

Kõik kolm päeva sadas vihma ja väljas ei saanud töötubasid ega maastikumänge teha, aga see ei seganud õpilasi ega juhendajaid. Kõigile jätkus huvitavaid tegevusi ja eriti meeldisid osalejate mitmesugused võistlusmängud, emotsionaalse vabastamise tehnika ehk koputamise abil hirmudest vabaks saamine, shindo venitused ja tänavatants.  Päevad lõppesid stiiliõhtute ja diskodega.Riina Voltri,

TORE juhendaja


•  VÕRRATUS  NIZZAS

Käesoleva aasta juulis oli mul suurepärane võimalus osaleda Prantsusmaal Nizzas prantsuse keele täiendkoolitusel.

Tänu minu märkamise ja kandidatuuri üles seadmise eest võlgnen Tartu Descartes'i Kooli juhtkonnale. Koolituse kulud aitasid katta stipendiumi näol Tartu Kultuurkapital ja meie kool.

Koolitusel süveneti põhjalikumalt prantsuse keele grammatika keerukusse. Pärastlõunastes vestlustundides olid teemadeks prantsuse kultuuri eripärad. Kursustel osalesid üliõpilased üle kogu maailma. Minu grupis oli nii ameeriklasi, kolumbialasi, korealasi, jaapanlasi, taanlasi, itaallasi, sakslasi, venelasi  kui ka ukrainlasi. Väga huvitavamaks tunniosaks osutus iga üliõpilase kodumaa tutvustus. Selle raames andsin ülevaate Eesti ajaloost, majandusest, kultuurist, keelest, poliitikast ja isegi kliimast ning rahast. Selgus, et  Eesti on enamusele tundmatu väikeriik ning minu ettekanne võeti vastu suure huviga ja aplausi saatel.

Nelja nädala jooksul oli mul võimalik käia vähemalt 10 muuseumis, sealhulgas Marc Chagall, Henry Matisse, Pablo Picasso, osaleda Nizz Jazz kontsertidel ja jälgida 14.juulil Prantsusmaa iseseisvuspäeva pidustusi. Sel tähelepanuväärsel päeval külastasime oma grupi üliõpilastega Cannes'i linna ja kuulasime Cannes'i linnapea kõnet. Ka Monaco vürstiriiki, mis asub Nizza'st 30 minuti tee kaugusel, sai üle vaadatud.

Kokkuvõtteks võin öelda, et soovitan kõikidel haarata kinni võimalustest avardada silmaringi, õppida keelt ja ennast täiendada. Siiras vaimustuses ja tänutundes ning valmiduses oma teadmisi edasi andma.


Lilia Miilaste,

prantsus keele õpetaja