Võõrustame külalisi Prantsusmaalt

Reede hilisõhtul jõudsid Tartusse Descartes'i kooli sõbrad Prantsusmaalt Carcassone'ist. Nädalavahetusel külastasid õpilased ja õpetajad kooli aastapäevapidustusi ning Meenikunno raba.  Põnevaid tegevusi on täis ka esmaspäev ja teisipäev.

Esmaspäeval, 24. aprillil külastavad prantsuse õpilased käsitöö ja inglise keele tunde ning saavad proovida traditsioonilist köievedu. Õpetajad kohtuvad kolleegidega ja arutatakse ühise projekti küsimusi. Teisipäeval, 25. aprillil avastavad prantslased linna ja külastavad linnavalitsust ning Ahhaa teaduskeskust.

Descartes'i kooli prantsuse keele õpetajate Evelin Ranna ja Signe Annsoo sõnul pakub koostöö partnerkooliga suurepärast keelepraktikat ja teise kultuuri tundmaõppimise võimalust. Õpilased naudivad eakaaslastega suhtlemist ning korraga arenevad nii inglise kui prantsuse keele oskus.

Tartu Descartes'i Kool ja Collège le Bastion alustasid koostööd 2013. aasta sügisel, samal ajal sai alguse ka ühine blogi, mis eelmisel suvel võitis Prantsusmaal koolinoortele suunatud blogivõistluse ja viis nii eestlased kui prantslased preemiareisile Barcelonasse.