Toimus tervisekonverents "Austa oma keha"

Neljapäeval, 6. oktoobril toimus meie koolis traditsiooniline Tartu linna noorte tervisekonverents. Tänavune konverents oli kolme Tartu linna Tervist Edendava Kooli: Hansa Kooli, Kivilinna Kooli ja Descartesi Kooli 8. klasside õpilastele. Kokku osales konverentsil 220 noort.
Seekordne konverents oli juba kaheksas, esmakordselt toimus noorte tervisekonverents 2007. aastal. Selle aasta konverentsi teema oli "Austa oma keha", millega sooviti tõsta noorte terviseteadlikku käitumist erinevates eluvaldkondades. "Tähtis on see, et otsused, mis noor teeb, kaitseksid teda," sõnas Tartu linnavalitsuse tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree.

Veel esinesid Tähe Noorteklubi noorsootöötaja Marge Hindriks, kes rääkis mobiilsest noorsootööst; MTÜ Päikeseratas seksuaaltervise ekspert Siim Värv, kes rääkis seksuaalsusest ja väärtustest, ning Kristo Raik ja Kalver Kaseorg esinesid teemal "Meie tee eneseleidmiseni".

Marge keskendus oma ettekandes erinevatele lugudele ja juhtumitele. "Minu põhisõnumiks tänasel päeval oli, et ära lepi kunagi millegagi, mis ei tundu Sulle 110% õige, ükski kondoom ei kaitse Sinu südant," sõnas Marge. Ta lisas, et kui keegi vajab nõu, lihtsalt jutukaaslast ja turvalist täiskasvanut, kelle poole pöörduda, saab teda üles otsida Facebookist: Mobiilne kontaktnoorsootöö Tartus.

Kristo ja Kalver selgitasid, et tee enese leidmiseni võib olla väga lihtne kui ka väga keeruline. "Ühte ja ainulaadset lahendust ei ole olemas, küll aga saame öelda, et kui Sina - hea noor - jääd iseendaks sõltumata teiste arvamusest, ühiskonna poolt tekitatavast survestatusest ja oled piisavalt julge, et avaldada oma arvamust... Siis sa oledki leidnud iseennast," ütlesid noormehed.

Meie bioloogiaõpetaja Eha Vahtras ütles, et talle laekunud anonüümsete arvamuse kohaselt oli konverents enamuse õpilaste jaoks üllatuslikult huvitav ja lõbus, sest oldi valmis  ka igavaks istumiseks. "Eranditult kõigile meeldisid enim tantsupoisid Kristo ja Kalver oma tantsu ja laheda suhtlemisega. Ka meeldis õpilastele, et sai suhelda tuttavatega teistest koolidest. Siimu ettekannet hinnati vaimukaks ja harivaks," sõnas õpetaja Eha.