Tervisekonverents

Descartes'i kool tähistas reedel, 6. aprillil noorte tervisekonverentsiga 25 tegevus­aastat tervist edendava koolina. Konverents algas sissejuhatuse ja tänusõnadega. Selline vorm andis mulle ning paljudele mu klassikaaslastele esimese tõelise konverentsi kogemuse.

Esmalt tutvustas Kene Vernik meile uneteemat. Mina isiklikult sain palju uusi mõtteid, mida teha, et mu öine uni parem oleks. Lektor avaldas lootust, et varsti kohandatakse ka koolitunnid õpilaste unevajaduse järgi. Sellele järgnes meie kooli vilistlase Hanna-Liis Schützi ettekanne liikumisaktiivsusest gümnaasiuminoorte hulgas. Pärast kahetunnist loengute kuulamist oli meil võimalus minna energiapausile, kus pakuti erinevaid puu- ja juurvilju. Samal ajal sai väljas osaleda Loquiz mängus. Seejärel läksime tagasi saali ning kuulasime Maie Kotka esitlust „Arvuti mõju inimese tervisele”.

Konverentsi teise poole sisustasid erinevad tervislikke eluviise propageerivad töötoad: tervislikud smuutid, mängud läbi aegade, magusad joogid, käte ja toidu puhtus, Nike Training Club, elustamine ja taas­elustamine, puuviljade pH ning päeva kokkuvõte. Minu jaoks oli päev väga õpetlik ning selliseid konverentse võiks olla igas Eesti koolis.

Tervisekonverentsi toetasid Tartu LV haridusosakond, Tartumaa tervisetuba ja A. Le Coq.

Salme Neeme, 9.c

Fotogaleriid tervisekonverentsist vaata siit. 

Konverentsil toimunust saab täindevalt lugeda-vaadata järgnevatelt linkidelt: