Tartu koolide lahtistel karikavõistlustel males osaleb üle 100 noore huvilise

Laupäeval, 2. aprillil võõrustame 9. korda noori maletajaid Tartust ja Riiast. Sel aastal on eelregistreerunuid 123. See on turniiri ajaloo suurim osalejate arv.

Lisaks Tartu koolide noortele maletajatele saabuvad turniirile ka lätlastest külalised Riia malekoolist. Turniiri peakorraldaja Hans Oidjärv ütles, et laste ehe huvi korvab alati kõik korraldamisraskused. „Ikka tahetakse olla väejuht ruudulise laua taga, tunda hasarti malenuppudest puusõdurite võitluses, kogeda kõikehaaravat võidurõõmu või magushaput kaotusevalu,“ lisas Oidjärv.

Võistlus algab kell 10. Mängitakse šveitsi süsteemis individuaalturniiril kuni 7 vooru ajakontrolliga 15+15 minutit. Koolide paremusjärjestus määratakse vastavast koolist individuaalselt kolme  parema õpilase kogutud punktide summa alusel. Kolme paremat kooli autasustatakse karikatega, võitnud võistkondade liikmeid ja vanusegruppide parimaid diplomitega. Lisaks saavad karika ka individuaalselt kolm parimat ja parim tüdruk. Võistluste peakohtunik on Andres Karba.

Turniir on pühendatud Paul Kerese 100. sünniaastapäevale, seda toetavad Tartu Kalev maleklubi ja Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond.