Postkaardid sõpruskoolidelt

Saabusid Erasmus+ pojekti partnerkoolide postkaardid meie õpilastele.
Septembrikuus tähistasime Erasmus+ projekti raames Euroopa keeltepäeva.
Sel puhul meisterdasid TDK, Alcoy ja Carcassonne'i koolide projektis osalevad õpilased postkaarte Euroopas räägitavates keeltes.
Kaartidel sai lugeda häid ja vaimukaid sõnumeid, mida illustreerisid kohati lausa meisterlikud joonistused.
Mõned näited: Võta küpsist ja ole rahulik!, Tal on süda peopesal (= Ta on lahke inimene).

Descartes'i kool osaleb Erasmus+ projektis, mille eesmärgiks on uurida enda suguvõsa juuri, teadvustada enda kultuuri, uurida teisi kultuure ja leida neis erinevusi, saada selle võrra targemaks ja rikkamaks ning leida kultuuride ühisosa.
TDKst osaleb sel aastal 24 õpilast, mis on meie kooli suurust arvestades päris palju. Carcassonne'i ja Alcoy koolid on suuremad ja samavõrra on suurem ka nende huvi ning aktiivsus projektis osalemisel. Alcoy'st ja Carcassonne'ist osaleb projektis kummaski 48 õpilast.
Meie projektilapsed on täitnud end tutvustava andmekaardi, mis aitab leida sarnaste huvidega hispaania ja prantsuse õpilasi, kellega lähemalt suhtlema hakata.