Koolis saab näha rändnäitust lugemise kunstist

Alates esmaspäevast, 25. jaanuarist saab Tartu Descartes'i Kooli A-korpuse esimesel korrusel näha rändnäitust "Lugemise kunst, elamise headus".


Lugemine on privileeg. Lugemine on kunst. Lugemine muudab elu paremaks.

Eelmise aasta mais  avati Viru Keskuse aatriumis rändnäitus  “Lugemise kunst, elamise headus”. Selle Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu koostatud ning Avalikes ruumides rändama mõeldud näituse eesmärk on rääkida lugemise ajaloost, mis hõlmab nii veidraid seiku kui ka põnevaid fakte.

Näitus proovib jutustada loo lugemisest, teades ette, et ühtegi lugu ei saa jutustada päris algusest päris lõpuni. Aga jutustada on neid tarvi sellest hoolimata.

Näitus jaguneb neljaks teemaks:

·        piilume sisse lugemise ajalukku
·        uurime eestlaste lugemise lugu
·        tutvume kirjanike kui lugejatega
·        loome seoseid lugemise ning meie mõistuse ja tunnete vahel.


Hiiglaslike raamatutena kujundatud näituselt leiab mõtlemisülesandeid, saab proovida pimedakirjas lugemist ning testida, millise lugejatüübi hulka kuulud. Näituse kuraatorid on Berit Kaschan ja Maarja Vaino, näituse kujundas Katre Rohumaa.

Näitus on valminud Eesti Kultuurkapitali, Tartu Kultuurkapitali ja Erasmus + programmi toel.

Alates augustist on näitus avatud Tartus. Seda nii Tasku keskuses, kui erinevates koolides. Esmaspäevast on rändnäitust üles pandud Tartu Descartes’i Kooli A-korpuse I korrusel. See on viimane võimalus näitust Tartus külastada.

Põnevaid hetki raamatute vahel!