Järgmine nädal on matemaatikanädal!

Järgmisel nädalal, 26. kuni 30. jaanuaril on meie koolimaja äärest ääreni matemaatikat täis ja matemaatikaga lähemalt või kaugemalt seotud põnevaid tegevusi leiab igaüks.

Esmaspäeval saab alguse 4.-9. klassile mõeldud fotomäng "Märka matemaatikat!" Fotomängu käigus otsitakse või luuakse olukordi, kus õpilased saavad ise olla osa matemaatikast. Lõpuks saab iga klass oma matemaatilistest olukordadest ühe plakati luua. Lisaks juhendab Raili Vilt Tartu Ülikooli Teaduskoolist täringu- ja doominoülesannete töötubasid.

Teisipäeval saavad huvilised lahendada sudokusid ja mängida matemaatilisi lauamänge. 7. ja 8. klassi õpilastele toimuvad loengud matemaatika vajalikkusest ja rakendamisest. Lektoriks on Tartu Ülikooli magistrant Britt Pellä.

Kolmapäeval toimub aulas matemaatiliste ristsõnade lahendamine. Neljapäeval on kavas matemaatikaolümpiaadi koolivoor 4. klassile, "Nuputa" koolivoor 5. ja 6. klassile ning interaktiivne matemaatiline võistlusmäng kolmandale kooliastmele.

Nädala jooksul selgitatakse matemaatikatundides välja parimad peastarvutajad. Lisaks ilmuvad igal päeval infoteleris ja kooli koduleheküljel ning Facebooki lehel nuputamisülesanded, mille lahendused saab päeva lõpus esitada raamatukogus asuvasse kasti. Selles mängus tuleb ette ka ülesandeid, mis on pärit õige vanadest ülesannetekogudest, nii et saab aimu ka sellest, milliseid ülesandeid pidid õpilased lahendama aastaid või isegi aastakümneid tagasi. Eelmise päeva õiged vastused ja päevaauhinna saajad avaldatakse järgmisel päeval infoteleris ja kommunikatsioonikanalites.

Reedel võetakse matemaatikanädal kokku ja avatakse fotomängu näitus.

Meeleolukat mõistatamist!