Avasime koos Hansa kooli ja kolme lasteaiaga helkuraia

Taas on kätte jõudnud aasta kõige hämraram aeg. Just nüüd on eriti oluline olla nähtav. Esmaspäeval, 7. novembril avasid lasteaedade Poku, Krõll ja Pääsupesa ning Descartes'i ja Hansa koolide esindused Annelinna helkuraia. Tartu Postimehe galeriid vaadata ja kokkuvõtet lugeda saate siit.

Poku lasteaia õpetaja Karin Ellermaa ütles, et tema sai idee seoses kampaaniaga „Olen nähtav!“ ja sellega, et Pärnus toimib juba mitmendat aastat helkurpuu. „Mõtlesin matkida ideed ka Tartus ja võtsin ümberkaudsete lasteaedade ja koolidega ühendust. Kuna aga sobilikku puud lähikonnas ei leidunud, valisime äsja Annelinna ehitatud sportimise aia,“ rääkis Ellermaa.

Tartu Descartes'i kooli klassiõpetaja Kaja Kivisikk lisas, et pimedatel sügisõhtutel juhtub väga palju õnnetusi just selle pärast, et autojuhid ei näe jalakäijaid. „Helkur on väike, kuid tema jõud on suur. Teeme kõik, et keegi ei peaks kurvastama õnnetusse sattunud pereliikme pärast,“ ütles ta.

Helkuraed toimib nii, et kõik, kellel on kodus üleliigseid sahtlis seisvaid helkureid, saavad oma helkurid aia külge kinnitada, ja kõik, kellel on helkurit vaja, saavad selle aialt endale võtta.

Esmaspäevasel avamisüritusel kinnitavad ühe helkuri aia külge kõigi kolme lasteaia ja kahe kooli lapsed. Helkuraia sildilt langetab eesriide Lõvi Leo, kes vestleb lastega ka helkuri vajalikkusest. Sõna saab Maanteeameti ennetustöö ekspert Kai Kuuspalu. 

Helkurid riputatakse mängu- ja liikumisaiale Annelinna koolide ja lasteaedade vahelisel alal Decartes`i kooli juurde viiva kõnnitee poolsele küljele.

Karin Ellermaa märkis, et helkuraia projekt on lastele õpetlik ja hoolivust arendav ning ümbruskonna inimestele turvalist mõtteviisi propageeriv. „Oluline on olla ise pimedal ajal nähtav ja suunata ka teiste tähelepanu nähtavusele,“ lisas ta.

Kaja Kivisikk kutsus üles kõiki oma üleliigseid helkureid jagama: „Meist paljudel on kodus helkurid, mis on meile kingitud ning seisavad kasutult lauasahtlis. Samas on neid, kel helkurit üldse pole.“

Pääsupesa lasteaia õppealajuhataja kohusetäitja Birgit Pung leidis, et hea on arendada koostööd teiste koolide ja lasteaedadega tehes ühiselt midagi olulist kogukonna teavitamiseks. 

Helkuraed on mõeldud kogukonnale ehk kõigile annelinlastele.

Lisainfo:

Kaja Kivisikk
kaja@tdk.ee
56 486 535