Algab frankofoonianädal ja saabuvad külalised

27. märtsist kuni 2. aprillini toimub prantsuse keele nädal, mille teemaks on seekord prantsuse keelt kõnelevad maad - Prantsusmaa, Kanada, Šveits, Belgia, osaliselt ka Aafrika riigid. Ainenädala ajal on meil külas ka sõbrad Prantsusmaalt Carcassone'ist, kellel meie kooli esindus eelmisel kevadel külas käis. Prantsuse keele nädalal toimuvad mitmed viktoriinid, mille teemadeks on prantsuse keelt kõnelevad riigid. Viktoriine viivad läbi 8. klasside õpilased vahetundide ajal aulas. Samuti toimuvad laulumängud, aeroobika ja kohtumine Prantsusmaal elanud noortega.

Lisaks saavad prantsuse keelest ja kultuurist aimu ka need koolilapsed, kellel prantsuse keele tund veel tunniplaanis ei ole. Suuremad õpilased annavad neile näidistunni ja õpetaja Lilia Miilaste õpetab prantsuskeelseid laule.

Loomulikult on kogu koolimaja temaatiliselt ehitud ja prantsuse hõng on õhus ka siis, kui kindlat üritust parajasti ei ole :) Muide, nädalasse mahub ka Alouette'i lauluvõistlus (reedel, 27. märtsil algusega kell 18) ja Rene Descartes'i sünniaastapäev.