1. klassi tulijatele - sportimisest meie koolis

Tartu Descartes'i Kooli esimese klassi õpilastel on koostöös Tartu spordiklubidega tunniplaanis viis kehalise tegevuse tundi nädalas. Professionaalsete treenerite juhendamisel saavad õpilased teha tutvust võimlemise, judo, pallimängude ja tantsulise liikumisega.

Esimese klassi võimlemistreener Maris Kallus ütles, et siiani on tüdrukud võimlemise väga positiivselt vastu võtnud ning neile meeldib igasuguseid erinevaid asju teha, kusjuures eriline lemmik on rõngastega võimlemine.

Esimese klassi õpilasele Teisi Erile meeldib see, et võimlemistunnis on kõik tüdrukud koos. "Saame palju trenni teha, aga ka küllaldaselt mängida. Vahvad on kavad, mida me harjutame. Mulle meeldivad igasugused vahendid, mida me kasutame, näiteks pallid. Aga kõige rohkem armastan ma lindikava!" sõnas Teisi. Tema klassiõde Carmen Horn rõõmustab samuti, et ta võimlemas käia saab. "A-Le Coq-is on tore ja lahe. Meil on toredad trennid ja tore õpetaja. Õpetaja mängib ka meiega, mitte ei lase kogu aeg kava harjutada," ütles Carmen.

Praeguse teise klassi õpilased võimlemistunnis

Esimese klassi poisid Steven Eres ja Remy Mihkelson naudivad pallimängutunde, mis toimuvad kooli võimlas. "Mulle meeldib, et saab palliga põnevaid harjutusi teha, palli püüda, vistata, jalaga lüüa. Mängime seal igasuguseid toredaid mänge - jalgpalli, korvpalli, pallikulli,“ rääkis Steven. "Nii vahva on palli püüda ja visata. Mõnikord peab selleks lausa kõhuli olema, et palli kätte saada. Eriti meeldib mulle mängujuht olla," lisas Remy.

Pallimängude õpetaja Hendrik Rikand sõnas, et lapsed tulevad tundi heas tujus ja nende huvi ja innukus näitab, et ollakse õigel teel. “Poisid on ise öelnud, et neile meeldib ka tüdrukutest eraldi olla ja nö poiste asja teha,” muigas ta.

Praegused teise klassi õpilased pallimängutunnis

Ka saavad lapsed proovida judot. Judotreener Andres Põhjala kinnitas, et lastele ikka meeldib maadeldes rammu katsuda ja judo on alati hästi vastu võetud.

Klubide Do (judo), Duo (võrkpall) ja Janika (võimlemine) ning Error tantsukooli tegevuses on võimalik kaasa lüüa ka edaspidi ja üheskoos sõpradega võistlemaski käia. Näiteks tantsukooli rühmad võtavad igal aastal osa Koolitantsust ja võimlejate, võrkpallurite ja judokate jaoks toimub võistlusi pidevalt nii Tartus kui mujal.

Esimese klassi lapsevanemate seas läbi viidud küsitlusest selgus, et rahul ollakse mitmel põhjusel: laps saab proovida mitmeid alasid ja enda jaoks sobivaima valida, liikumine kuulub koolipäeva ja on seepärast lapsevanema jaoks mugav ning mis kõige tähtsam, lapsed ise on rõõmsad ja ootavad tunde õhinaga.